Współpraca

Oferujemy pomoc na każdym etapie prowadzenia plantacji borówki amerykańskiej. Od przygotowań do zakładania takiej plantacji, poprzez sam proces jej zakładania, potem prowadzenia uprawy, aż do organizacji zbytu. Pomagamy również w zdobywaniu funduszy na prowadzenie plantacji borówki wysokiej. Aby zapoznać się ze szczegółami wybierz temat z listy po lewej.

Pomoc w zakładaniu plantacji

Aby dobrze przygotować się do założenia plantacji borówki amerykańskiej należy uwględnić wiele czynnników. Oferujemy bezpłatną pomoc przy ocenie warunków klimatycznych, glebowych, rynkowych. Na podstawie wyników badania gleby pod przyszłą plantację sugerujemy zabiegi optymalizujące podłoże dla krzewów borówki wysokiej. Kwestie nawodnienia, ochrony przed niekorzystnymi czynnikami jak mróz czy szkodniki powinny być również wzięte pod uwagę jeszcze przed założeniem plantacji. Budowanie infrastruktury i zaplecza technicznego jest także sprawą, o której należałoby pomyśleć na etapie przygotowań. Pomagamy w decyzjach dotyczących kolejności działań - nie wszystko przecież da się zrobić od razu. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mają masę pytań - na większość z nich znamy odpowiedzi. Warto skonsultować się z nami jeszcze przed pierwszymi działaniami, często okazuje się, że mamy ciekawe propozycje dla naszych klientów. Z naszego doświadczenia wynika, że w podjęciu decyzji naszym klientom pomaga wizyta u nas i obejrzenie naszej plantacji na żywo.

Pomoc w prowadzeniu plantacji

Początkowe etapy zakładania plantacji rodzą wiele pytań. Doradzamy w kwestiach dotyczących pielęgnacji uprawy - nawodnienie, nawożenie, cięcie, choroby, szkodniki - to tematy w których czujemy się ekspertami. Pomagamy też w sprawach organizacji zbytu. W oparciu o nasze wieloletnie kontakty handlowe ułatwiamy sprzedaż owoców borówki amerykańskiej. Nasze zaplecze techniczne zapewnia odpowiednie chłodzenie, sortowanie, przechowywanie, pakowanie i standaryzowanie zbioru pod potrzeby wymagających odbiorców na wszystkich rynkach europejskich.

Pomagamy w zdobyciu funduszy

Współpracujemy z instytucjami zapewniającymi pomoc w finansowaniu zakładania plantacji borówki amerykańskiej, rozwoju zaplecza technicznego i przechowalnictwa. Pomogliśmy już niejednej plantacji - wiemy jakie organizacje zajmują się pomocą finansową, wiemy jak przygotować odpowiednie dokumenty, wiemy na co zwracać uwagę. Asystujemy podczas trwania całej procedury uzyskiwania pomocy finansowej. Plantacja borówki amerykańskiej może być dobrą inwestycją, wsparta odpowiednimi działaniami finansowymi może okazać się strzałem w dziesiątkę. Prosimy o kontakt, udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.